Aktualności branżowe

BudowlAnka

07.07.2020

Serdecznie polecamy:

ÓSMOKLASISTO nabór trwa!
Zdobądź fach! Ucz się tego, co przydatne.

Wybierz swój zawód marzeń. Wybór jest prosty! Każda klasa interesująca! Wszystkie dają szansę na dobrze płatną pracę. Technikum budowlane i architektury krajobrazu, Branżowa Szkoła Zawodowa w różnych zawodach mechanicznych oraz budowlanych. Klasy patronackie m.in. takich firm jak Fakro, Wuprinż, Pekabex, Kopras, Renault Auto Compol, Ford Bemo Motors, Aquanet czy POiD, dodatkowe staże, kursy i szkolenia oraz współpraca międzynarodowa - to wszystko można u nas znaleźć.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania; odwiedź szkołę (od poniedziałku do piątku 8.00-14.00), zadzwoń +48 61 661 88 88, pisz na adres sekretariat@zsb.com.pl

Kierunki kształcenia w Technikum:
-Technik budownictwa – klasa politechniczna
-Technik budownictwa – klasa patronacka (Fakro)
-Technik architektury krajobrazu
-Technik renowacji elementów architektury
-Technik inżynierii sanitarnej – klasa patronacka (Aquanet)
-Technik robót wykończeniowych

Kierunki kształcenia w Szkole Branżowej I stopnia:
-Betoniarz – zbrojarz – klasa patronacka (Pekabex)
-Monter stolarki budowlanej – klasa patronacka (POiD)
-Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie
-Monter konstrukcji budowlanych
-Monter instalacji i urządzeń sanitarnych
-Mechanik maszyn i urządzeń drogowych – klasa patronacka (WUPRINŻ)
-Mechanik pojazdów samochodowych
-Mechanik motocyklowy – klasa patronacka (Kopras)
-Elektromechanik pojazdów samochodowych
-Lakiernik
-Blacharz

Cała oferta edukacyjna Zespołu Szkół:
http://zsb.com.pl/nabor/kierunki-ksztalcenia

Oferta edukacyjna: Technikum Architektury Krajobrazu - Budowlane:
https://nabor.pcss.pl/poz…/szkolaponadpodstawowa/Info/102526

Oferta edukacyjna: Branżowa Szkoła I stopnia:
https://nabor.pcss.pl/poz…/szkolaponadpodstawowa/Info/102543

Zajrzyj również na:
www.zsb.com.pl
www.facebook.com/zsbpoznan
www.instagram.com/zespol.szkol.budowlanych
www.facebook.com/zespolszkolbudowlanych.poznan

Montaż konstrukcji dachu nas sali TME w Szczecinie

03.02.2020

Stan zaawansowania robót budowlanych jest bardzo duży. Wykonane zostały już wszystkie roboty murowe oraz żelbetowe a także zewnętrzne instalacje wodne i kanalizacyjne. Kolejny etap prac związany jest z montażem konstrukcji dachu, której głównym elementem są dźwigary z drewna klejonego. Rozpiętość jednego dźwigara wynosi 35m a jego waga to około 13 ton. Do montażu dźwigarów używany jest dźwig kołowy ustawiony w obrębie przyszłego boiska (w środku budynku). Zamknięcie budynku od góry pozwoli na kontynuację prac. W lutym powinno rozpocząć się wykonywanie pokrycia dachu a także montowanie okien.

Źródło

Targi Mieszkań i Domów w Poznaniu

13.09.2018

W dniach 8-9 września odbyła się kolejna edycja Targów Mieszkań i Domów w Poznaniu. Jak co roku zajmowaliśmy stoisko G8 a w tym sezonie- w nowej odsłonie. Podczas imprezy oficjalną premierę miał IV Etap Osiedla Grafitowego i tego samego dnia kilku szczęśliwców "zaklepało" swoje nowe mieszkania Serdecznie dziękujemy za liczne odwiedziny i zapraszamy wiosną na kolejne targi!

Targi Mieszkań i Domów w Poznaniu 13-14 lutego MTP Zapraszamy na stoisko G8.

03.02.2016


Zmiany wprowadzone w udzielaniu kredytów hipotecznych w styczniu br. i kolejne planowane restrykcje od stycznia 2017 roku, nie pozostaną bez wpływu na zainteresowanie zakupem mieszkań w 2016 roku. Dlatego kolejna edycja Targów Mieszkań i Domów – 13 i 14 lutego na terenie MTP w Poznaniu – będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem zwiedzających.

Komisja Nadzoru Finansowego w tzw. Rekomendacji S zaostrzyła zasady przyznawania kredytów hipotecznych i od stycznia tego roku wymagany wkład własny przy zakupie nieruchomości na kredyt wynosi co najmniej 15%. Wizja kolejnego podwyższenia progu do 20% od stycznia 2017 r. nie pozostanie obojętna dla sytuacji na rynku mieszkaniowym w obecnym roku i z pewnością wpłynie na zainteresowanie zakupem mieszkań.

Grafitowe na targach domów i mieszkań

14.09.2015

Za nami kolejna edycja Targów Domów i Mieszkań organizowanych przez Nowy Adres. 12 i 13 września 2015 r. swoją ofertę zaprezentowało ponad stu wystawców. Poszukujący nowego mieszkania mieli więc w czym wybierać . Wśród wystawców nie mogło zabraknąć Lepiko Developer i Osiedla Grafitowego w Skórzewie.

Zapraszamy na Targi Mieszkaniowe

07.09.2015

 

Praca na budowie wre, a widok z okien mieszkań zachwyca

17.08.2015

Osiedle Grafitowe Skórzewo powstaje sprawnie i zgodnie z harmonogramem. 11 eleganckich, miejskich willi z w pełni modyfikowanymi mieszkaniami, powstaje na atrakcyjnym terenie inwestycyjnym. Lokalizacja nieruchomości umożliwia, z jednej strony, szybki dojazd do obwodnicy S-11, którą mieszkańcy mogą sprawnie przedostać się do Komornik (zaledwie 8 minut jazdy), Lubonia (12 minut), czy Franowa/Kinepolis (20 minut). Z drugiej strony wjazd do Poznania od strony Grunwaldu także przebiega płynnie, tak samo jak dotarcie do pętli na Junikowie, Stadionu Miejskiego czy lotniska na Ławicy.

NOWA INWESTYCJA LEPIKO DEVELOPER- OSIEDLE GRAFITOWE

15.04.2015

JUŻ NIEBAWEM FIRMA LEPIKO DEVELOPER PRZYSTĄPI DO BUDOWY NOWEGO OSIEDLA. TYM RAZEM DEWELOPER BUDUJE W SWOJEJ RODZIMEJ MIEJSCOWOŚCI- W SKÓRZEWIE.
NA MALOWNICZO POŁOŻONEJ DZIAŁCE UMIEJSCOWIONEJ PRZY UL. KS. STANISŁAWA KOZIEROWSKIEGO POWSTANIE 11 KAMERALNYCH WILLI.
Nowe Osiedle Grafitowe to połączenie doskonałej lokalizacji z nowoczesną architekturą i komfortowo zaprojektowanymi mieszkaniami.

Dlaczego w Skórzewo? To doskonała lokalizacja- miejscowość łączy się z Poznaniem nie tylko poprzez nowo otwartą obwodnicę S-11, ale także ul. Złotowską, Malwową oraz Bukowską co zapewnia komfortowy oraz szybki dojazd do pracy lub szkoły w dowolnym miejscu Poznania. W bliskiej okolicy znajdują się sklepy, przedszkola, szkoły, kościół, restauracje, bankomaty, przychodnie , park rozrywki dla dzieci oraz wszelkie inne miejsca, które zwiększają komfort zamieszkiwania. Jednocześnie Grafitowe Skórzewo gwarantuje to co skłania ludzi do wyboru mieszkania poza miastem czyli spokój i możliwość relaksu. Osiedle położone jest w otoczeniu ujmujących ciszą i krajobrazem terenów zielonych. Zachęcają one do spacerów, wycieczek rowerowych a także wypadu na plażę jeziora w Lusowie, znajdującego się 8 km od Skórzewa.

PARK ROZRYWKI RODZINKA ZMIENIA SIĘ DLA SWOICH KLIENTÓW. 13.01.2015

15.01.2015

 „Patio, element najczęściej spotykany w architekturze hiszpańskiej i iberoamerykańskiej, był w Parku Rozrywki Rodzinka miejscem sezonowym. Postanowiliśmy to zmienić, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów. Włożyliśmy wiele trudu i wysiłku by uczynić to miejsce wyjątkowym. Ten wewnętrzny, zadaszony dziedziniec naszego obiektu ma się stać sercem całego budynku, do którego prowadzi wiele wejść z innych pomieszczeń i ma służyć osobom nas odwiedzającym jako intymne miejsce wypoczynku, relaksu.

DZIEŃ BUDOWLANYCH 2014

05.11.2014

24 października 2014 r. odbyła się uroczysta gala z okazji Dnia Budowlanych 2014, nad którą honorowy patronat objęła wicepremier Elżbieta Bieńkowska. Po przyjęciu przez panią premier teki unijnego komisarza ds. rynku wewnętrznego, przemysłu i przedsiębiorczości gala została objęta honorowym patronatem przez Marię Wasiak minister infrastruktury i rozwoju.

W gali uczestniczyli członkowie Izby oraz liczne grono gości.

Prezydent dr inż. Marek Szczęsny w swoim wystąpieniu odniósł się do aktualnej sytuacji w budownictwie, a także przedstawił działania Izby na rzecz środowiska budowlanego.W trakcie gali wojewoda Piotr Florek odznaczył w imieniu prezydenta RP zasłużonych pracowników firm członkowskich.

Medal Złoty za Długoletnią Służbę otrzymali: Maria Lipiecka, Remigiusz Krawczyk, Mieczysław Porada i Zbigniew Rączy, natomiast Medal Srebrny za Długoletnią Służbę otrzymały: Ewa Koczorowska i Ewa Pelz.

 

1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |