Aktualności branżowe

Skórzewo- Centrum sportowo-rekreacyjne SiloCenter w 2013 roku

18.04.2012

Do końca 2013 roku planowane jest oddanie do użytku centrum sportowo-rekreacyjnego SiloCenter przy ul. Poznańskiej w Skórzewie. Inwestorem przedsięwzięcia jest spółka POZ-BRUK Poznańskie Nieruchomości.

 

Na Ławicy powstanie 34-metrowa wieża

13.04.2012

Blisko 34 metrowa nowa wieża kontroli ruchu lotniczego wraz z ośrodkiem radiokomunikacyjnym powstanie na terenie Portu Lotniczego Poznań-Ławica. Wojewoda wielkopolski Piotr Florek podpisał pozwolenie na budowę obiektu.
Oprócz wieży kontroli lotów powstanie zaplecze techniczno-administracyjne, a także bramy wjazdowe na teren lotniska, oświetlenie, ogrodzenie, maszty flagowe, instalacje telekomunikacyjne, drogi dojazdowe i parkingi.Inwestycję będzie realizować Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, w ramach projektu "Rozwój infrastruktury państwowego organu zarządzania ruchem lotniczym". Zakończenie realizacji projektu przewidziano do 2015 roku.
 

Podpoznańskie gminy gonią miasto

04.04.2012

Nowoczesne obiekty rekreacyjne, galerie handlowe, dobrze wyposażone szkoły i supermarkety – podpoznańskie gminy prześcigają się w kolejnych przedsięwzięciach, by stać się równie atrakcyjnym miejscem do życia, jak stolica Wielkopolski. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego do 2035 r. Poznań ma stracić 60 tys. mieszkańców. To oznacza, że już za dwie dekady przestanie być miastem półmilionowym.  

Rusza budowa Teatru Łejery

29.03.2012

W dniu 26 marca br. przy ul. Romana Brandstaettera 1 na poznańskiej Cytadeli, wkopano pierwszą symboliczną łopatę pod budowę Ośrodka Edukacji Teatralnej Łejery i Centrum Sztuki Dziecka.
Obiekt składać ma się z sali teatralnej, holu wejściowego i budynku administracyjnego z pracowniami. W budynku znajdzie się również wieża z balkonem i foyer, w którym odbywać będą się wystawy.
Budowę Teatru sfinansuje miasto Poznań, które przeznaczyło na ten cel 4,5 mln zł. Ośrodek ma być gotowy w połowie przyszłego roku.

UROCZYSTE NADANIE ZESPOŁOWI SZKOŁ BUDOWLANYCH IMIENIA ROGERA SŁAWSKIEGO

27.03.2012

Od kilku lat Dyrekcja i organ prowadzący szkołę – Wielkopolska Izba Budownictwa podejmowały wysiłek, by ZSB zyskał ciekawego, oryginalnego patrona związanego z branżą budowlaną.
Po konkursie przeprowadzonym 2 lata temu postanowiono, że patronem szkoły zostanie Roger Sławski. Był on wybitnym poznańskim architektem; jednocześnie potrzebne jest przywracanie pamięci o nim. Intensywne starania rozpoczęły się od początku roku szkolnego 2011/2012. Nadanie szkole imienia odbyło się dnia 24 marca 2012 r. Przybyło wielu znamienitych gości. Przede wszystkim pani Krystyna Sławska – wnuczka Rogera Sławskiego. Ponadto uroczystość zaszczycili obecnością m. in.: wojewoda wielkopolski Piotr Florek, posłanka Krystyna Łybacka, wiceprezydent Poznania Tomasz Kayser, Wicekurator Oświaty Dorota Kinal, Prezydent Rady WIB Marek Szczęsny, przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Ganowicz, autorka książki o Sławskim Gabriela Klause.
W uroczystości brał udział również „Przyjaciel Szkoły” Prezes Lepiko Krzysztof Dybizbański. Pojawili się także przedstawiciele lokalnych mediów. Na początku głos zabrał dyrektor ZSB Arkadiusz Dratwa. Podkreślił wagę wydarzenia, podziękował za starania, które doprowadziły do nadania szkole imienia Rogera Sławskiego.

Branża nieruchomości chce ministerstwa budownictwa

15.03.2012

Zdaniem przedstawicieli stowarzyszeń zajmujących się rynkiem nieruchomości, istnienie Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej nie gwarantuje należytego zajęcia się budownictwem, gdyż najważniejsze są problemy związane z drogami i koleją. Dlatego żądają oni powołania oddzielnego Ministerstwa Budownictwa z kompetentną osobą na czele.
"Oczekujemy też, że minister odpowiedzialny za sprawy budownictwa zrealizuje wreszcie zapisy ustawy o gospodarce nieruchomościami i powoła Państwową Radę Nieruchomości, organ opiniodawczy" - powiedział prezydent Federacji Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości Zbigniew Kubiński podczas środowej konferencji prasowej zwołanej pod hasłem "Autostrady rozjechały rynek mieszkaniowy".

Do końca marca założenia do kodeksu budowlanego

10.03.2012

Do końca marca br. będą gotowe założenia do kodeksu budowlanego - zapowiedział wiceminister transportu Janusz Żbik, który w poniedziałek był gościem Kongresu Budownictwa w Warszawie. Kodeks ma m.in. uprościć i skrócić procedury inwestycyjne.

Budownictwo eksplodowało!

24.02.2012

Nadejście śnieżnej i mroźnej zimy nie przeszkodziło w osiągnięciu gigantycznego wzrostu produkcji budowlanej - w styczniu wzrosła ona niemal o jedną trzecią. Wyniki pierwszego miesiąca roku zapowiadają, że wzrost gospodarczy może być wciąż silny.

Ekonomiści już kilka miesięcy temu spodziewali się załamania w przemyśle. Według nich przepowiadało to załamanie nastrojów menedżerów w firmach. Jednak produkcja wciąż rosła, a ostatnio nastroje nieoczekiwanie poprawiły się.
Indeks PMI, opracowywany przez bank HSBC i firmę Markit, obrazujący te zmiany wzrósł do poziomu 52,2 pkt. z 48,8 pkt. w grudniu. To był najlepszy wynik od pół roku i trzeci największy miesięczny skok w historii. Kolejna dobra informacja: wskaźnik powyżej 50 pkt. oznacza, że firmy rozwijają się. Wzrósł też wskaźnik koniunktury opracowywany przez GUS. 

Deptak Projekt P2: otwarcie Półwiejskiej 2 w Poznaniu w IV kw. 2013 roku

20.02.2012

Uruchomienie obiektu biurowo-handlowo-usługowego Półwiejska 2 w Poznaniu zaplanowano na IV kwartał 2013 roku. Inwestor, czyli spółka Deptak Projekt P2, złożył już wniosek o pozwolenie na budowę. Powierzchnia całkowita Półwiejskiej 2 ma wynieść 16,5 tyś. mkw. Łączna powierzchnia najmu wyniesie ponad 11 tys. metrów kwadratowych, z czego 6,7 tys. mkw. to powierzchnia handlowo-usługowa.Obiekt zostanie wybudowany w śródmiejskiej dzielnicy handlowej Poznania, u zbiegu ulic Półwiejskiej i Krysiewicza, przy miejskim węźle komunikacyjnym placu Wiosny Ludów.

Poznań: Jakie inwestycje planuje Uniwersytet Adama Mickiewicza

10.02.2012

Uniwersytecki Park Historii Ziemi oraz Wielkopolskie Centrum Zaawansowanych Technologii to bez wątpienia dwie najważniejsze inwestycje jakie planuje poznański uniwersytet. Budowa Collegium Chemicum dopiero co dobiegła końca, to obok powstaje już kolejny kolos – Wielkopolskie Centrum Zaawansowanych Technologii.
Na powierzchni prawie 20 tys. m kw. znajdować się będą cztery zasadnicze części WCZT: Centrum Technologii Biomedycznej wraz ze zwierzętarnią, Centrum Biotechnologii Przemysłowej i Roślinnej wraz ze szklarnią, Centrum Technologii Chemicznych i Nanotechnologii orz Centrum Badań Materiałowych wraz z Regionalnym Laboratorium Unikatowej Aparatury.

1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |