Aktualności branżowe

Już 12 kwietnia otwarcie Parku Rozrywki „RODZINKA” .

13.03.2014

W Skórzewie przy ul. Skórzewskiej 19 powstaje nowa nieszablonowa w swej skali inwestycja w branży rozrywki dla dzieci. Obiekt o powierzchni ponad 1000 m2 wyposażony w duże wewnętrzne patio oraz ogromną strefę zewnętrzną, gdzie znajdą się piramidy linowe, karuzele, piaskownice, zjazd linowy, boisko oraz inne atrakcje. Będzie to znakomite poszerzenie oferty dla dzieci i ich opiekunów. Wyróżni się jednak zdecydowanie wyższą kulturą architektoniczną, ergonomicznością rozwiązań i dopracowaniem detali.

 

Firma Lepiko Sp. z o. o. od wielu lat działa w branży budowlanej. Doświadczenie w realizacji skomplikowanych zadań inwestycyjnych, zasoby wiedzy i wysokie kompetencje kadry i pracowników skłoniły zarząd do rozpoczęcia działań w równoczesnej roli inwestora i wykonawcy.
Obecnie LEPIKO realizuje projekty z zakresu budownictwa wielorodzinnego, a także jako inwestor i wykonawca finiszuje z inwestycją Park Rozrywki „Rodzinka”, której pomysłodawcą jest pani Marta Juras, prywatnie córka Prezesa Zarządu Lepiko Sp. z o. o.

Poniżej zamieszczamy wywiad z panią Martą Juras.

Pani Marto, skąd pomysł na otwarcie centrum rozrywki w de facto firmie budowlanej?

Jako matka dwojga dzieci od pewnego czasu sama jestem klientką różnego rodzaju miejsc związanych z dziecięcą rozrywką. Rozmowy z innymi rodzicami oraz brak satysfakcji z zastanej oferty skłonił mnie do szerszej analizy zapotrzebowania na takie miejsce.

Czym będzie się różnić Park Rozrywki Rodzinka od innych?

Przede wszystkim kompleksowym i świeżym podejściem do tematu. Może to wydać się niewiele, ale już spełnienie warunków zapewniających klientom komfort przebywania w obiekcie poprzez zastosowanie klimatyzacji, nowoczesnego nagłośnienia i dobrej jakości światła, stawia nas jako lidera w tej branży. Postanowiliśmy jednak pójść dalej, znacznie dalej i myślę, że to się udaje. Mamy wspomnianą klimatyzację i wentylację, nowoczesny system monitoringu składający się z kilkudziesięciu kamer, który zapewnia nadzór rodzica nad pociechami i gwarantuje większe bezpieczeństwo. Zadbaliśmy o łatwość parkowania i mamy kilkadziesiąt miejsc postojowych wyłącznie dla naszych klientów. Ale to, co zaproponujemy w środku jako strefę zabawową, to prawdziwy róg obfitości.

Więc co znajdzie się w samym obiekcie i kiedy planowane jest otwarcie?

Nie wyobraża pan sobie, jak bardzo chciałabym, aby wszystko było już skończone. Codziennie jestem na budowie i codziennie widzę postępy. Mamy zakończone już prace budowlane, ale to niestety dopiero połowa drogi, bo ilość sprzętu i akcesoriów jest naprawdę duża, tak wewnątrz jak i na zewnątrz. A wracając do pytania, to nie dopuszczam myśli o terminie późniejszym niż 2 połowa kwietnia 2014roku.
W samym obiekcie znajdzie się kilka naprawdę nowoczesnych rozwiązań . Rozpoczynając od specjalnie sprowadzonych ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii automatów do gier typu ticket- redemption (nagrody za zdobywane kupony), a kończąc na klockach dla najmłodszych. Ponad dwadzieścia różnych nowych i nowoczesnych automatów do gier, podkreślam nowych. Myślę, że już najwyższy czas skończyć z praktyką kupna z drugiej lub nawet trzeciej ręki i zacząć bazować na najlepszych wzorcach. W Centrum owstają podłogi interaktywne, ekrany dotykowe, moduły edukacyjne, bogato wyposażony kącik malucha, ścianki wspinaczkowe, mini boiska, trampoliny, wielopoziomowa konstrukcja zabawowa, mini salka TV i duży zewnętrzny plac zabaw, a to tylko część atrakcji.

Czyli będzie to miejsce, gdzie cała rodzina będzie mogła spędzić wspólne popołudnie?

Tak. Ale to nie wszystko. Dużą wagę przykładamy do oferty naszej kuchni. Stawiamy w szczególności na zdrową żywność, także dla bezglutenowców i alergików, którą będziemy przygotowywać na miejscu. Kuchnia jest już wyposażona. Mamy chłodnie, piece konwekcyjne i świetny ekspres do kawy oraz cały niezbędny sprzęt. Jestem pewna, że znajdziemy wielu amatorów na oferowane przez nas potrawy. Co więcej będzie można zjeść nie tylko wewnątrz, ale także w patio i tuż obok zewnętrznego placu zabaw pod parasolami. Muszę podkreślić, że nowoczesny system przywoławczy usprawni i zapewni najwyższy poziom realizacji zamówień naszych klientów.
Tworzymy miejsce nowoczesne, ale i przytulne. Chcemy aby rodzic także mógł zająć się częściowo swoimi sprawami, dlatego zapewnimy stały dostęp do internetu (Wi-Fi), dostęp do książek i prasy oraz naprawdę pyszną kawę. Jednak podstawę będzie stanowić wspólna zabawa i edukacja najmłodszych właśnie poprzez zabawę. Mam tutaj na myśli chociażby wspólne śpiewanie piosenek przez dzieci i rodziców i rozwijanie talentów pociech.

Czy planują państwo także inne zajęcia dla dzieci?

Zajęć będzie naprawdę dużo, ale chcemy utrzymać je w konwencji zabawy połączonej z edukacją. I tak np. planujemy zajęcia plastyczne lub taneczne, podczas których dzieci będą mogły wyszaleć się w grupie rówieśników, a także rozwijać kreatywność, integrować i poznawać. Myślę, że jeszcze w tym roku uda nam się wystartować z „Akademią Małego Szefa”, w której pod okiem naszego szefa kuchni będziemy poszukiwać kulinarnych talentów wśród dzieci, a przy okazji oswoimy je z przygotowywaniem sobie posiłków, w dodatku zdrowych i smacznych. Będziemy także prowadzić półkolonie letnie i zimowe dla dzieci. Oczywiście zadbamy o wykwalifikowaną kadrę.

Udało mi się zobaczyć jeszcze niewykończony obiekt i moją szczególną uwagę przyciągnęły narysowane na podłodze półokręgi w jednej z sal – co to będzie?

Ponieważ organizacja imprez okolicznościowych dla dzieci poza domem staje się coraz powszechniejsza i bardziej modna, nasz projektant wnętrz Adam Kazecki (www.1a1.pl ) postanowił stworzyć wyjątkowe salki urodzinowe, w których dzieci będą czuły się jak w bajce. Powstaną wewnątrz pomieszczenia właśnie na planie tych okręgów. Konstrukcje przybiorą kształt igloo z małymi krzesełkami i stolikami wewnątrz. Urodziny, imieniny, komunie i każda inna okazja w takim miejscu ma sprawiać dzieciom dużą satysfakcję i dawać radość. Dla rodziców i ewentualnych innych dorosłych gości tuż obok powstaje osobna sala, co pozwoli na organizację także spotkań integracyjnych dorosłych ale właśnie z udziałem ich pociech.
Mamy, także pierwsze zapisy firm, które chcą organizować u nas imprezy integracyjne dla pracowników z dziećmi. Jest to nowy, jeszcze mało znany trend o dużym potencjale rozwoju. Chcemy aktywnie współdziałać z firmami, przedszkolami i szkołami. Poprzez zabawę i wspólne spotkania można się doskonale integrować i rozwijać relacje z dziećmi.

Bardzo dziękuję za wywiad i chciałbym jeszcze na koniec zapytać o otwarcie – czy planują państwo coś szczególnego?

Otwarcie będzie dużym wydarzeniem i testem całego zespołu, zarówno zarządzającego obiektem jak i animatorów oraz kuchni. Co do atrakcji, to nie będę zdradzać formuły już teraz, ale kończymy planować ten wyjątkowy dzień i – co mogę zapewnić – atrakcji nie zabraknie. Dziękuję za pytania i zapraszam już w kwietniu.

Zmiana sposobu zagospodarowania obiektów wymaga nie tylko sporych nakładów finansowych, ale przede wszystkim ciekawego pomysłu. W tym przypadku powstanie obiekt ciekawy, wyróżniający się swoim wystrojem, zastosowanymi rozwiązaniami i niepowtarzalnym klimatem. Powstanie miejsce, gdzie będą się poznawać rodzice i dzieci z innymi dziećmi. Pozostaje nam życzyć powodzenia w realizacji założonego planu, żelaznej konsekwencji, a na końcu dobrej zabawy, na którą liczą przede wszystkim nasi najmłodsi.