Aktualności branżowe

Bronisław Komorowski nagrodził polski budynek XXI w.

06.12.2012

Budynek Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach został nagrodzony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Grand Prix dla najlepszego budynku XXI w. w Polsce. Wręczenie nagród "Życie w architekturze" odbyło się w środę w Warszawie.
Obok Grand Prix, w konkursie przyznano nagrody w czterech kategoriach: najlepszy budynek użyteczności publicznej, najlepszy budynek wielorodzinny, najlepszy budynek jednorodzinny i najlepsza przestrzeń publiczna.

 

Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach otrzymało także nagrodę w kategorii najlepszy budynek użyteczności publicznej. Nagrodę dla najlepszego budynku wielorodzinnego otrzymało osiedle 19. Dzielnica w Warszawie projektu JEMS Architekci, nagrodę dla najlepszego budynku jednorodzinnego - dom z pracownią artystów na Bródnie w Warszawie projektu Piotra Brzozy i Marcina Kwietowicza. Jury konkursu zadecydowało, że najlepszą przestrzenią publiczną XXI w. w Polsce jest Zintegrowany Węzeł Przesiadkowy Wrocław Stadion, zaprojektowany przez Maćków Pracownię Projektową.