Aktualności branżowe

Kamień węgielny pod Galerię Mallwową

06.07.2012

Wmurowano kamień węgielny pod Galerię Mallwową, która powstaje w podpoznańskim Skórzewie przy skrzyżowaniu ul. Malwowej i Poznańskiej. Piotr Jose - inwestor obiektu - zapewnia, że prace są realizowane zgodnie z harmonogramem. Na 5 sierpnia tego roku zaplanowano wykonanie stanu surowego trzeciego piętra.
Galeria Mallwowa będzie mieć 11 tys. m kw. powierzchni.  

Na parterze powstaną przestrzenie handlowe, na pierwszym piętrze - rozrywka, zaś na drugim - biura i usługi medyczne. Jak informuje inwestor komercjalizacja obiektu jest na poziomie około 70 proc. Głównym najemcą będą delikatesy ,,Piotr i Paweł". Znajdą się wśród nich również Rossmann, klub fitness Fabryka Formy, klub do gry w kręgle, biuro projektowe. Obiekt ten ma pełnić funkcję lokalnego centrum handlowego, z którego korzystać będą mieszkańcy zachodnich części Poznania i okolicznych miejscowości (Skórzewo, Plewiska, Wysogotowo, Dopiewo).
Inwestycja jest warta ponad 60 mln zł. Projekt opracowała pracownia architektoniczna Pentagram Architekci z Poznania, która opracowywała dokumentację m. in. Centrum Handlowego M1 Poznań, Poznań Plaza, czy IKEA.
Inwestorem bezpośrednim jest spółka celowa Galeria Mallwowa, powołana dla realizacji projektu, która sprawować będzie również zarząd nieruchomością po jej skomercjalizowaniu.

 

Źródło: poznanskie-nieruchomosci.pl