Aktualności branżowe

Podpoznańskie gminy gonią miasto

04.04.2012

Nowoczesne obiekty rekreacyjne, galerie handlowe, dobrze wyposażone szkoły i supermarkety – podpoznańskie gminy prześcigają się w kolejnych przedsięwzięciach, by stać się równie atrakcyjnym miejscem do życia, jak stolica Wielkopolski. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego do 2035 r. Poznań ma stracić 60 tys. mieszkańców. To oznacza, że już za dwie dekady przestanie być miastem półmilionowym.  

Takie obawy potwierdza coraz częstsza tendencja do inwestowania w nieruchomości za miastem. Osiedla przyjazne młodym małżeństwom z dziećmi, monitoring, dbałość o ofertę kulturalną i rozrywkę, sprawna komunikacja z miastem – to powody, dla których poznaniacy wybierają dom na przedmieściach coraz częściej. Podpoznańskie gminy mają wiele do zaoferowania.
Niegdysiejsza moda na życie w mieście, które kojarzyło się ze swobodnym dostępem do praktycznie całodobowej oferty, ma aktualnie silnego konkurenta. Trend na osiedlanie się w podmiejskich gminach wspierany jest przez aktywną rozbudowę infrastrukturalną. Traktowane jak samodzielne, niezależne miasteczka, mają wszystko, by bez kompleksu konkurować z poznańską aglomeracją.
/ Źródło: LTM Communication /