Aktualności branżowe

Jest porozumienie: Na Plewiskach powstanie wiadukt

30.06.2011

Głos Wlkp. podał w dniu 27.6.2011 r. informację, że gminy Komorniki i Dopiewo porozumiały się z Poznaniem i zarządem powiatu poznańskiego w sprawie budowy wiaduktów. Wiadukt ma stanąć na ul. Grunwaldzkiej. 

Drugi wiadukt, o którym mowa w dokumencie ma być zlokalizowany na ul. Kolejowej na Plewiskach. Połączy on je ze Skórzewem. Wybudowana ma być też ulica stanowiąca przedłużenie ul. Miśnieńskiej w Poznaniu. Żeby dojazd do wiaduktów był jak najłatwiejszy ma też powstać projekt układu komunikacyjnego w rejonie os. Kwiatowego i na Plewiskach Z budżetu Poznania, który będzie koordynował prace, ma wpłynąć 50 proc. kosztów. Komorniki dadzą 20 proc., powiat poznański 18 proc., Dopiewo - ponad 11 proc.

Do końca lipca Zarząd Dróg Miejskich ma oszacować koszt inwestycji. Według Politechniki Poznańskiej będzie to nie mniej niż 60 mln zł. Inicjator budowy wiaduktu, Jan Broda, wójt Komornik mówi, że optymistycznym terminem rozpoczęcia prac są lata 2014-2015. Ostrożny w podawaniu dat jest też wicestarosta poznański. - Podpisanie listu intencyjnego to początek długiej drogi. Zakładam, że przygotowanie projektu potrwa do roku 2012. Ten termin wynika między innymi z konieczności uzyskania decyzji środowiskowej.