Aktualności branżowe

Kilka dni pozostało do otwarcia Stadionu!

17.09.2010

Już tylko kilka dni zostało do oficjalnego otwarcia pierwszego w Polsce stadionu na Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Dokładnie 20 września Poznań rozbłyśnie nowymi światłami Stadionu Miejskiego, trybuny wypełni 30-tysięczna widownia, a na samym boisku rozegra się wspaniałe widowisko Uroczystości Otwarcia, które uświetni koncert znakomitego brytyjskiego artysty - STINGA.
 
 

- Zainteresowanie uroczystością otwarcia stadionu i koncertem Stinga jest ogromne. Liczę, że będzie to piękne przeżycie - mówił prezydent Ryszard Grobelny podczas konferencji prasowej poświęconej temu ważkiemu dla Poznania wydarzeniu.
Zanim jednak na scenie pojawi się Gordon Matthew Sumner z towarzyszącą mu w trasie „Symphonicity" londyńską Royal Philharmonic Concert Orchestra pod dyrekcją Stevena Mercurio, usłyszymy artystkę, której głos i umiejętności wokalne doceniły największe sławy jazzu na całym świecie.
Artystką, która zaśpiewa przed Stingiem w Poznaniu będzie Anna Maria Jopek. W 2010 roku Anna Maria nieustanie koncertuje: Niemcy, Anglia, Stany Zjednoczone, Kanada, Czechy i czterokrotnie Japonia to jej trasa. Ostatni jej projekt to seria duetów z najwybitniejszym japońskim pianistą jazzowym Makoto Ozone, wspólna płyta (Road to Chopin - Emarcy) oraz seria koncertów w Polsce i Japonii. Niedawno podczas festiwalu Chopin i jego Europa, Anna Maria Jopek została także zaproszona przez Bobbyego McFerrina do wspólnego wykonania wyboru preludiów.

- Dla mnie to duże przeżycie, bo jako pierwsza zagram na poznańskim stadionie przygotowanym na święto europejskiej piłki - cieszy się piosenkarka, która także pojawiła się na konferencji w Poznaniu. - To duży zaszczyt i honor.
Muzyczny wstęp do koncertu Stinga, a właściwie koncert przed koncertem, to specjalny program przygotowany przez Annę Marię Jopek na poznańskie wydarzenie. Piosenkarka wystąpi ze swym stałym zespołem w pełnym składzie. O tym jak zabrzmią kompozycje artystki w kontekście symfonicznych aranżacji największych przebojów Stinga przekonają się wszyscy ci, którzy będą uczestniczyć w otwarciu Stadionu Miejskiego.
Poznański koncert jest jedynym Stinga w Polsce podczas obecnej trasy koncertowej. Choć - jak podkreśla Marcin Kydryński - artysta ,,wychował się" na stadionie, to wykonanie w takim miejscu koncertu symfonicznego będzie dla niego wyzwaniem.

- Sting nie obawia się niczego. Jego dewiza to ,,Bóg nagradza ryzykantów". Dlatego taki występ nie jest dla niego niemożliwym wyzwaniem - ocenia Kydryński. - Wszystkich interesuje natomiast jak stadion sprawdzi się akustycznie, bo nie jest on przeznaczony wyłącznie na mecze piłkarskie. Ale jestem przekonany, że będzie świetnie.
Następnego dnia po poznańskim koncercie Sting będzie już w Berlinie, gdzie ma nagrywać płytę koncertową. Niewykluczone więc, że w czasie występu na stadionie miejskim owinie gardło szalikiem (czy będzie to szalik Lecha?)
Ogromne zainteresowanie wydarzeniem w Poznaniu, które już od kilku tygodni zajmuje pierwszą lokatę na liście Top 10 firmy Eventim (największego dystrybutora biletów na różne imprezy odbywające się w kraju), spowodowało, że bilety zostały wyprzedane w ciągu tygodnia. Zarówno bilety na koncert, jak i płyta STINGA „Symphonicities" sprzedają się znakomicie.
To, jakie jeszcze atrakcje czekają uczestników otwarcia Stadionu Miejskiego w Poznaniu, organizatorzy zachowują w tajemnicy.

 

źródło: www.poznanskie-nieruchomosci.pl